טיפולי פוריות טבעיים

אחד מתחומי הפעילות החדשים והעיקריים כיום בטיפולי פוריות הוא תהליכי פוריות טבעיים. לתהליכים אלה יש כמה יתרונות משמעותיים: הם יעילים במצבים רבים, מכוונים לטפל בבעיה באופן ישיר, ויש להם מעט מאוד תופעות לוואי.

היתרונות של תהליכי הפוריות הטבעיים
1. מערכת דיאגנוזה עצמונית – תהליכי הפוריות הטבעיים נשענים על מערכת נפרדת של אבחנה וטיפול, שמתייחסת למדדים שאינם נלקחים בחשבון בבדיקות מעבדה או בבדיקות הדמיה. הטיפולים הטבעיים יכולים להצביע על בעיה שלא התגלתה בבדיקות הרגילות, ואף לקשור אותה להרגלי חיים כמו תזונה, פעילות ושינה, הוליסטיות-כל המכלול.

2. טיפול בבעיה עצמה – תהליכי הפוריות הטבעיים מכוונים להקיף את המערכת בגוף בכלליות, בניגוד לטיפולים הורמונליים שלרוב מחליפים את התפקוד של הגוף ועוקפים את הבעיה. תהליכי הפוריות הטבעיים נותנים לגוף את התנאים ואת הכלים לחזור לתפקוד תקין – לביוץ סדיר, לפעילות הורמונלית מאוזנת ולקליטת ההיריון.

3. הטיפול יעיל – זוגות רבים בוחרים להיעזר בטיפולי פוריות טבעיים הודות לתוצאות החיוביות ולעדויות המצטברות, שנתמכות במחקרים מדעיים. יעילות הטיפול תלויה בגיל האישה או הגבר, בסוג הבעיה, במצב הרפואי ובגורמים אחרים. יש תחומים שבהם הטיפולים הטבעיים יעילים ביותר, כמו השראת ביוץ, הסדרת מחזור, טיפול בשחלות פוליצסטיות והורדת מתח. בתחומים אחרים יש לטיפולים השפעה חיובית, אם כי הטיפול בהם מורכב יותר, כמו תגובה שחלתית נמוכה, רירית רחם דקה, מעורבות של אנדומטריוזיס וספירת זרע נמוכה.

4. תופעות לוואי מועטות – לטיפולי הפוריות הטבעיים יש מעט תופעות לוואי, אם בכלל. זוגות רבים בוחרים בטיפולים הטבעיים מתוך חשש מתופעות הלוואי של הטיפול ההורמונלי, הכוללות הריון רב עוברים, גירוי יתר שחלתי וסיבוכים עקב הפעולות הפולשניות וההרדמה בהפריה חוץ גופית.

5. טיפול גם מהפן הנפשי והרגשי – טיפולי הפוריות מציבים קושי אישי, זוגי ומשפחתי רב, והם נוגעים ברגשות עמוקים ובסיסיים. טיפולי הפוריות הטבעיים שמים דגש משמעותי על המצב הרגשי והנפשי של האישה והגבר, והם כוללים כמה שיטות טיפול המערבות גוף ונפש. הרפואה הסינית, טיפולי המגע, ההרפיה והדמיון המונחה הם כלים יעילים לחיזוק הנפש, להפגת מתחים וחרדות ולהקלה על התהליך.

טיפול פוריות עיקרי או טיפול תומך
טיפולי הפוריות הטבעיים יכולים להתקיים כטיפול עיקרי לבעיית אי הפוריות, או כטיפול מלווה ותומך לטיפול הורמונלי או לטיפולי ההפריה. יש מקרים שבהם אפשר להסתמך על הטיפולים הטבעיים לבדם, ויש מקרים שבהם חשוב לעבור טיפולי הפריה או טיפולים הורמונליים, והטיפול הטבעי יכול לתמוך בהם. ההחלטה באיזה אופן להיעזר בהם תלויים בגורמים רבים, כמו גיל האישה, הסיבה לבעיית הפוריות, מצב הזרע, ההיסטוריה הרפואית וההעדפה של האישה או של בני הזוג.

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אם כבר הגעת לכאן, אולי זה בשבילך: