ירידה בתפקוד המיני ועייפות, המאמר הזה בשבילכם.

יותר מדי אסטרוגן בגופו של הגבר עלול לגרום לעייפות מתמדת, בעיות בתפקוד המיני וצמצום נפח השרירים בגוף. הבעייה היא שגברים רבים מכילים בגופם יותר אסטרוגן שהוא הורמון נשי, מאשר נשים בנות אותו גיל.

למרות שההשפעה הסביבתית גורמת לתופעה זו בקרב הגברים כבר שנים רבות, נראה כי הרופא הממוצע או החוקרים הרפואיים, אינם מתיחסים לכך במידת הרצינות הרצויה. כותב ד"ר אלפרד סירס מפלורידה: "כאשר פתחתי בקריירה הרפואית שלי לפני שנים, התחלתי להבחין בקשר שבין הסביבה והורמון האסטרוגן והתלונות מצד הפציינטים הגברים אודות ירידה באנרגיה, דילדול בסממנים הגבריים כמו שרירים וכדומה וכן ירידה בתשוקה המינית".

ד"ר סירס החל לחקור את הנושא ועד מהרה הבין מה קורה עם הגבר בן זמננו. הוא הבין כי יש צורך לעשות משהו כדי לזהות את הבעייה ולהביא לפתרונה. ואכן משך שנים הוא מסייע לגברים לצמצם או אפילו לחסל לחלוטין את התופעה של יתר אסטרוגן.

כדי להבין זאת טוב יותר, הנה ההסבר:

אסטרוגן הוא הורמון נשי, העושה את האשה למה שהיא – אשה. אמנם בגופו של כל גבר יש כמות זעומה של אסטרוגן ואין בכך שום בעייה, כמו שבגופה של כל אשה יש כמות זעומה של טסטוסטרון, שהוא ההורמון הגברי העיקרי, בלא ליצור כל בעיה.

אבל מהיכן מגיע ההורמון הנשי הזה לגופו של הגבר? מתברר כי רוב המזונות שאנו אוכלים, החל בגבינה מעובדת, אפילו המזונות שאנו קונים בסופרמרקט ואשר אמורים להיות "בריאים", מלעיטים את גופנו בכמות אדירה של אסטרוגן ומדובר באסטרוגן מן הסוג הגרוע ביותר – אסטרוגן מלאכותי. כך שאם אתה קונה בשר, או עוף או מוצרי סויה – יש בהם כמות גדול של אסטרוגן מלאכותי. מבחינת גופו של הגבר משמעות הדבר נזקים הולכים ומצטברים, שכן הגוף אינו יכול להבדיל בין אסטרוגן אמיתי או מזויף.

ככל שאתה מחדיר יותר אסטרוגן לגופך, הסממנים הגבריים שלך הולכים ומצטמצמים. משמעות הדבר יותר שומן מסביב למותניים ובכרס, האנרגיה דועכת, התשוקה המינית מתמוססת והשרירים שלך נעלמים.

האם זו עובדה מדעית?

אומר ד"ר סירס: " אני עד לכך בפרקטיקה הרפואית שלי מזה למעלה מ-20 שנה. אבל נראה כי  המימסד הרפואי מסרב להשקיע את המימון הדרוש לצורך ביצוע ניסויים קליניים בנושא זה. אבל אני מאמין כי זה קורה לך, אדוני הגבר והנה הסיבות לכך…"

כמעט ואין שום פרסומים מחקריים כיצד האסטרוגן המזויף הזה משפיע עליך. זאת משום שהאמת היא שרוב הרופאים אפילו אינם מבינים כי עודף אסטרוגן, הוא הגורם הנעלם לבעיות שרוב הגברים ניצבים מולן בכל יום.

נראה כי לפעמים מחקרים אינם המקור הטוב ביותר להסתמך עליו. זאת בעיקר כאשר יש שפע של עובדות מעשיות שהרפואה מתעלמת מהן. כך מתעלמת הרפואה גם מהנסיון האנושי שהצטבר משך אלפי שנים  לגבי שיטות ריפוי שונות.

מספר ד"ר סירס:" הגיע אלי גבר אשר התלונן על ארבעה מתוך חמשת הסימפטומים השכיחים של מה שאני מכנה שליטה אסטרוגנית. הוא היה תשוש באורח כרוני, מדוכא מבחינה רגשית, בעל כרס גדולה, סנטר כפול ואיבד את יכולתו לתפקד בחדר המיטות.

"כאשר בדקתי את רמת הטסטוסטרון בגופו, הוא היה ברמה שניתן למצוא אצל גברים זקנים. באותה עת הפציינט היה בתחילת שנות הארבעים שלו. אבל באורח בלתי מפתיע לגבי, רמת האסטרוגן שלו היתה 200, שהיא רמה גבוהה יותר מזו שיש לנשים רבות."

השורה התחתונה:

 אסטרוגן גורם לגבר להשמין. מסיבה זו ניתן הורמון זה לבעלי החיים בחוות, כדי להעלות את משקלם דבר שיביא מחיר גבוה יותר בעת שחיטתם. זה מתחיל עם שכבה עדינה של שומן מתחת לעור, דבר אשר מסתיר תחילה את שריריך. לאחר מכן בא השומן בבטן, בפנים ואפילו בצורת שדיים גבריות.

"במקרה של הפציינט" מספר ד"ר סירס " הוא שקל רק כ-80 ק"ג אבל כמות השומן בגופו הגיעה ל-35 אחוז. מבחינה טכנית ניתן היה לכנותו שמן מאוד, אבל הוא לא נראה בעל משקל עודף. רק כמי שמנופח קצת פה ושם וכמי שאינו בכושר.

"והנה ראו מה קרה כאשר נתתי לו את פתרון הנגד לאסטרוגן.  שיעור השומן בגופו ירד בתוך 30 יום מ-35 אחוז ל-29 אחוז ול-22 אחוז בתוך 60 יום. משקל השומן בגופו ירד מ-26 ק"ג ל-22 בתוך חודש ול-16 ק"ג בתוך 60 יום. שיעור מסת הגוף השרירית עלה תוך 30 יום מ-48 ק"ג ל-56 ק"ג ול-59 ק"ג בתוך 60 יום.

השלב הבא היה כאשר שיעור השומן בגופו ירד מ-35 אחוז ל-15 אחוז בלבד. כמות השומן הכללית בגופו שהיתה 26 ק"ג הצטמצמה ל-12 ק"ג. לאחר שלושה חודשים רמת האסטרוגן שלו ירדה משמעותית והטסטוסטרון עלה. נוסף על כך הוא הוסיף כ-22 ק"ג של שרירים לגופו ואיבד 13 ק"ג של שומן."

כרופא המחזיק גם בתעודת מאמן כושר, ד"ר סירס יודע כיצד לשמור על רמת כושר גבוהה והוא מקנה זאת לפציינטים שלו. אבל ד"ר סירס מזהיר: "רמת האסטרוגן הגבוהה אינה רק תוצר של האוכל שאנו אוכלים. איננו יכולים לראות או לחוש או לטעום אותו, אבל האסטרוגן חודר לגופנו אם נרצה בכך או לא, בכל יום. לפעמים זה באוכל, לפעמים זה במוצרים הפלסטיים שאנו משתמשים בהם. אבל אם נרצה בכך או לא, קיים זרם מתמיד של אסטרוגן שחודר לגופנו בלא הפסק.

חוואים בתעשיית הבשר מזריקים אסטרוגן לפרות או לעופות שלהם, כדי לגרום להם להשמין ולשקול יותר. בכל פעם שאנו אוכלים בשר או עוף כזה, אנו מכניסים לגוף מידה של אסטרוגן. גם מוצרי סויה, אשר כולם מדברים בשבחם, מכילים הרבה אסטרוגן, למעט רוטב סויה או טופו. אבל גרוע מכל: מוצרים של התעשייה המודרנית מכילים אלפי כימיקלים, אשר דומים בהרכבם לאסטרוגן, והם חודרים לגופנו.

תאי הגוף הגברי אינם יכולים לזהות כימיקלים אלה ככימיקלים אלא מזהים אותם כאסטרוגן ומקבלים מהם את ההוראה להפוך את התא ליותר נשי. הסימן הראשון של עודף בהורמון האסטרוגן הוא עליה של כמות השומן בפלג הגוף העליון.

הפושע הגדול ביותר בתחום זה הוא כל מה שעשוי פלסטיק – החל בכוסות ועד כלים לאיכסון אוכל או נוזלים כמו מים או משקה. כימיקל כמו ביספנול איי (Bisphenol A ) מכיל רמה גבוהה של כימיקלים דמויי אסטרוגן, הנמצאים כמעט בכל מוצר פלסטיק.

הנה כמה דוגמאות להמצאות כימיקלים כאלה:

  • רצפות ויניל
  • דטרגנטים
  • שמפו
  • סבונים
  • דאודורנטים
  • זרנוקי השקייה
  • קוטלי חרקים
  • דשנים

כימיקלים אלה הדומים בהרכבם לאסטרוגן, פוגעים בגבריות של הגבר. הם תוקפים את הטסטורסטרון דבר השולל את כוחך, שריריך, שאפתנותך, התחרותיות שלך ורוח הביצוע.

 

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אם כבר הגעת לכאן, אולי זה בשבילך: